Посета САНУ

У среду 25. априла 2018. године ученици 6/2 су са својим одељењским старешином Бојаном Живановић, као и наставницом српског језика Бранком Текић, посетили Српску академију наука и уметности.

Нова активност под називом Дан отворених врата САНУ, која је почела прошле године, предвиђена је за ученике основних и средњих школа и укључује обиласке одређених делова Палате САНУ. Наши ученици су били у прилици да обиђу улазни хол, где су се упознали са историјатом како самог здања, тако и председника ове институције, али и да виде статуе муза наука и уметности. Такође су, уз добро вођење, обишли свечану салу, галерију и библиотеку САНУ, као и легате Олге Јеврић и Марка Ристића. Собе Милутина Миланковића и Бранка Ћопића биле су идеална прилика да ученици виде заоставштине ове двојице академика (делове одеће и намештаја, бележнице, као и богате библиотеке) и да све то повежу са њиховим животом и радом, с обзиром на то да су њихова дела обрађивали ове године на часовима српског језика. Пут до одредишта ученицима је био занимљивији јер су посетили и неколико локалитета везаних за живот и рад Бранислава Нушића, још једног од некадашњих чланова САНУ.